KİŞİSEL VERİLERİNİZİN İŞLENMESİNE İLİŞKİN
GENEL AYDINLATMA METNİ

6698 sayılı KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU (‘’KVKK’’) ve ilgili mevzuatları kapsamında, kişisel verileriniz, sözlü, yazılı veya elektronik ortamlarda, aşağıda açıklanan amaçlar ve hizmetlerimizin belirlenen yasal çerçevede sunulabilmesi ve bu kapsamda faaliyetlerimiz ile kanuni yükümlülüklerimizin yerine getirebilmesi amacı ile ilgili yasa ve mevzuatlarına uygun olarak, veri sorumlusu sıfatıyla; işletmemiz CK ALANYA OTELCİLİK TURİZM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ/DAY ONE RESORT ve yetkili veri işleyenleri tarafından işlenebilmektedir.

İlgili mevzuatın öngördüğü istisnalar hariç olmak üzere; kişisel verileriniz amacı dışında işlenmeyecek olup, bu kapsamda saklanan, kaydedilen, işlenen verilerin kaybolmaması, yetkisiz kişilerin eline geçmemesi ve hukuka aykırı kullanımların önlenmesi için gerekli teknik ve idari önlemler CK ALANYA OTELCİLİK TURİZM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ/DAY ONE RESORT tarafından alınmaktadır.

CK ALANYA OTELCİLİK TURİZM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ/DAY ONE RESORT bu aydınlatma metninde bundan sonra “İŞLETME” olarak anılacaktır.

İŞLENEN KİŞİSEL VERİLERİNİZ ve İŞLENME AMAÇLARI
Ürün ve Hizmetlerimizden Faydalanmanız Halinde;

 • Kimliğinizin belirlenebilmesi, sözleşme yapabilme, sözleşme yükümlülüklerimizin yerine getirilebilmesi ve hitap edebilmek amacı ile adınız soyadınız.
 • Yaş bazlı kampanyaların uygulanabilmesi, çocuklara ilişkin fiyatların belirlenebilmesi, sözleşme yapabilme ve sözleşme yükümlülüklerimizin yerine getirilebilmesi amacı ile doğum tarihiniz.
 • İletişim lisanının tespit edilebilmesi, tarafınıza en iyi hizmeti sunabilme ve pazar analizinin yapılabilmesi amacı ile uyruğunuz.
 • Tarafınızla iletişime geçebilme, hizmet sonrası destek hizmetlerinin sağlanabilmesi, faturalandırma işlemleri, ticari posta veya elektronik ileti gönderilebilmesi, teşekkür, temenni ve kutlama, açık rızanızın bulunması durumunda yeni hizmetlerden, genel ve özel kampanyalardan, indirimlerden, promosyonlar vb.’ den haberdar edebilme amacı ile; telefon numaranız, e-posta adresiniz.
 • Hizmetlerimizin koşullarınıza uygun sağlanabilmesi amacı ile; engellilik durumunuz.
 • Sözleşme yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi, hizmet öncesi hazırlıkların tamamlanması, transfer hizmetlerinin gerçekleştirilebilmesi, otel rezervasyonunuzun sağlanabilmesi vb. amaçlarla; uçuş, transfer ve tur bilgileriniz ile konaklama tarihleriniz,
 • Transfer operasyonlarının denetlenebilmesi, şikâyet takibi ve uyuşmazlıkların çözülebilmesi, teknik arıza ve olası kazalara anında müdahale edilebilmesi amacıyla; transferiniz esnasında, transferi gerçekleştiren araca ilişkin; araç iç/dış güvenlik kamerası görüntüleri ve küresel konumlama sistemi (GPS) yöntemiyle elde edilen anlık araç konum bilgileri.

*** Ürün ve/veya hizmetlerimizin tarafınıza uygun şekilde gerçekleştirebilmesi ve/veya temin edilebilmesi, sözleşme yükümlülüklerimizin yerine getirilebilmesi ve şikâyet/reklamasyon gibi süreçlerin yönetilebilmesi amacı ile ürün veya hizmet talebinizi gerçekleştirirken aktardığınız kişisel verileriniz, bu verilerle ilişkilendirilir.

 

Ürün veya Hizmet Talebinde Bulunmanız Halinde;

 • Kimliğinizin belirlenebilmesi, hitap edebilme amacı ile adınız soyadınız.
 • Yaş bazlı kampanyaların uygulanabilmesi, çocuklara ilişkin fiyatların belirlenebilmesi amacı ile doğum tarihiniz.
 • Tarafınıza gerekli bilgilendirmeleri sağlayabilme, onayınız durumunda yeni hizmetlerden, genel ve özel kampanyalardan, indirimlerden, promosyonlar vb.’ den haberdar edebilme, ticari elektronik ileti gönderilebilmesi amacı ile; telefon numaranız, e-posta adresiniz.
 • Özel istek ve taleplerinizin karşılanabilmesi (Deniz manzaralı oda, özel transfer vb.) amacı ile talepte bulunduğunuz ürün ve/veya hizmetlere ilişkin diğer detaylar.

Tur Operatörü Aracılığı ile Rezervasyon Yaptırmanız Durumunda;

 • Kimliğinizin doğrulanabilmesi amacı ile, tur operatörünüz tarafından aktarılan adınız soyadınız, rezervasyon numaranız,
 • Yaş bazlı kampanya fiyatları, çocuklara ilişkin konaklama fiyatlarının kontrolü ve sözleşme ihlallerinin tespit edilebilmesi amacı ile tur operatörüz tarafından aktarılan, doğum tarihiniz,
 • Sözleşme yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi, hizmet öncesi hazırlıkların tamamlanması, transfer hizmetlerinin gerçekleştirilebilmesi, otel rezervasyonunuzun sağlanması vb. amaçlarla; tur operatörüz tarafından aktarılan, uçuş ve transfer bilgileriniz, konaklama tarihleriniz ve tur operatörü bilgileriniz.

Ofislerimiz Çevresinde Fiili Olarak Bulunmanız Durumunda;

 • Fiziksel güvenliğin sağlanması amacı ile; bina cephelerinde yer alan güvenlik kameraları ile temin edilen görüntüleriniz.

Ofislerimize Giriş Yapmanız veya Ofislerimizi Ziyaret Etmeniz Durumunda;

 • Mekanlara giriş ve çıkışların tespit edilebilmesi ve fiziksel güvenliğin sağlanması amacı ile; Adınız soyadınız, giriş kapıları, bina dış cepheleri, otopark, kat koridorları, bar, disko ve restoranlar gibi mekanlarda bulunan güvenlik kameraları ile temin edilen görüntüleriniz.
 • Bulaşıcı hastalık, virüs salgını vb. süreçlerinde, ilgili yasa mevzuatlarda ön görülen yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek ve/veya sağlık koşullarının uygun hale getirilebilmesi amacı ile gerektiğinde, anlık vücut sıcaklığınız, ilgili test sonuçlarınız gibi sağlık bilgileriniz.
 • Otopark kullanımınız durumunda, otopark yönetimi, aracınızın güvenliği ve gerektiğinde tarafınıza bilgi iletebilmek amacı ile araç plakanız, adınız soyadınız ve telefon numaranız.

Internet Erişim Hatlarımızdan Faydalandığınızda;

 • İlgili yasa ve mevzuatlarda açıkça belirtilen ve/veya ön görülen yükümlülüklerimizin yerine getirilebilmesi amacı ile; Internet trafik bilgileriniz, eriştiğiniz web sayfaları, erişim tarihi ve saati, cihazınıza ait ağ kartı adresi (Media Access Control) ile lokal ip adresiniz. Kimliğinizin doğrulanabilmesi amacı ile; doğum tarihi ve oda numaranız veya TC. Kimlik numaranız/Pasaport numaranız veya cep telefonu numaranız.

Ödeme, İade, Borç/Alacak Takibi vb. İşlemler Söz Konusu Olduğunda;

 • Kimliğinizin belirlenebilmesi, amacı ile adınız soyadınız, C kimlik numaranız/Pasaport numaranız
 • Tarafınızla iletişime geçebilmek, ileti, fatura, dekont, ihtar vb. iletebilmek amacı ile; telefon numaranız, e-posta adresiniz, ikametgâh adresiniz.
 • İlgili ödemenin gerçekleştirilebilmesi amacı ile; banka hesabınıza ait iban bilginiz.

Faturalandırma İşlemlerinin Tarafınıza Gerçekleştirilmesi Halinde;

 • İlgili yasa ve mevzuatlarda açıkça belirtilen ve/veya ön görülen yükümlülüklerimizin yerine getirilebilmesi amacı ile adınız soyadınız, T.C. kimlik numaranız, adresiniz.
 • Elektronik faturanızı tarafınıza iletebilmek amacı ile; e-posta adresiniz.

 

 

İş Başvurusunda Bulunmanız Halinde;

 • Kimliğinizin belirlenebilmesi, hitap edebilme amacı ile, adınız soyadınız.
 • Geri bildirim sağlayabilmemiz amacı ile, telefon numaranız, e-posta adresiniz
 • Uygun kariyer ve iş pozisyonunun tespit edilebilmesi amacı ile; özgeçmişiniz ve iş başvuru formu ile temin edilen; öğrenim bilgileriniz, iş tecrübeniz, yabancı dil bilginiz, sürücü belgenize ilişkin bilgiler, referanslarınız, sağlık durumunuz, ceza ve mahkûmiyet bilgileriniz, doğum tarihiniz, vesikalık fotoğrafınız gibi verileriniz ile çeşitli insan kaynakları firmalarından temin edilen kişisel verileriniz.

Staj Başlatmanız veya Talep Etmeniz Durumunda;

 • İlgili yasa ve mevzuatlarda açıkça belirtilen ve/veya ön görülen yükümlülüklerimizin yerine getirilebilmesi amacı ile; Adınız, soyadınız, kimlik suretiniz, telefon numaranız, e-posta adresiniz, ikametgâh adresiniz, banka hesap bilgileriniz, sağlık raporunuz, transkript bilgileriniz ve velinize ilişkin kişisel veriler.
 • Üniforma ihtiyaçlarının giderilmesi amacı ile; boy, kilo, beden ölçüleri verileriniz.

Çalışanımız Olmanız Halinde;

 • Sözleşme imzalanabilmesi, tarafınıza uygun görevler verilebilmesi ve işe giriş işlemlerinizin tamamlanabilmesi ve İlgili yasa ve mevzuatlarda açıkça belirtilen ve/veya ön görülen yükümlülüklerimizin yerine getirilebilmesi amacı ile amacı ile; İş başvurunuz sürecinde temin edilen kişisel verileriniz, T.C. kimlik numaranız, kimlik suretiniz, diploma, sertifika, ustalık vb. belgeleriniz ve bu belgeler aracılığıyla temin edilen kişisel verileriniz, özlük bilgileriniz, Sosyal Güvenlik Kurumu verileriniz, sabıka kaydınız, akciğer grafisi ve sağlık raporlarınız.
 • Acil durumların yönetilebilmesi amacı ile; acil durumlarda haber verilecek bir yakınınızın adı soyadı, yakınlık dereceniz ve yakınınızın iletişim bilgileri.
 • İlgili yasa ve mevzuatlarda açıkça belirtilen ve/veya ön görülen yükümlülüklerimizin yerine getirilebilmesi amacı ile; boşanma, icra ve benzeri mahkeme kararlarınız.
 • Hakkedişlerinizin ödenebilmesi amacı ile; banka hesabınıza ait iban bilgisi.
 • İlgili yasa ve mevzuatlarda açıkça belirtilen ve/veya ön görülen yükümlülüklerimizin yerine getirilebilmesi amacı ile; Internet trafik bilgileriniz, eriştiğiniz web sayfaları, erişim tarihi ve saati, tarafınıza zimmetlenmiş cihazlara ait ağ kartı adresi (Media Access Control) ile lokal ip adresiniz.
 • Veri güvenliği ve takibi, çalışan performansının değerlendirilebilmesi, çeşitli denetimlerin gerçekleştirilebilmesi ve kalite yönetimi amacı ile; veri erişim ve işlem kayıtları, oturum açma/kapatma verileri, kurumsal e-posta hesabınızla gerçekleştirilen yazışmalar, tarafınıza zimmetlenmiş iş bilgisayarınıza ait ekran görüntüleri, kurumsal hatlar ile gerçekleştirdiğiniz görüşmelere ilişkin ses kayıtları gibi elektronik veriler.
 • Fiziksel mekanların korunması amacı ile; İşletmemiz ve mekanlarına ait giriş çıkış verileriniz, güvenlik kameraları ile temin edilen görüntüleriniz. Kritik mekanlara giriş/çıkış işlemlerinde ayrıca tercihiniz ve açık rızanızın bulunması koşuluyla; parmak izi, yüz tanıma gibi biyometrik verileriniz.
 • İşletme araçlarının güvenliği, transfer planlamasının gerçekleştirilebilmesi amacı ile; işletmeye ait taşıt kullanım detaylarınız, taşıt konum bilgileri,
 • Üniforma ihtiyaçlarının giderilmesi amacı ile; boy, kilo, beden ölçüleri verileriniz.


Tedarikçimiz, İş Ortağımız veya Çalışanı Olmanız Halinde;

 • Kimliğinizin belirlenebilmesi, hitap edebilme amacı ile, adınız soyadınız.
 • İletişim kurabilmek ve taleplerin iletilmesi amacı ile, telefon numaranız, e-posta adresiniz,
 • Gerektiğinde yetki alanınızın doğrulanması amacı ile;vekaletname, yetki, ustalık, temsilci, gibi belgeleriniz ve bu belgelerle temin edilen kişisel verileriniz.

 

Veli, Vasi, Temsilci Olmanız Halinde;

 • Kimliğinizin ve yetki alanınızın doğrulanabilmesi amacı ile; adınız soyadınız, yetki alanınız ve yetki alanınızın ispati niteliğindeki belgeler (vekaletname, imza sirküleri, kimlik sureti vb.) ile bu belgeler ile temin edilen kişisel verileriniz.
 • Tarafınızla iletişime geçebilmek, amacı ile, telefon numaranız, e-posta adresiniz, ikametgâh adresi ve benzeri iletişim bilgileriniz.

 

KİŞİSEL VERİLERİNİZİN İŞLENMESİNDE DİĞER SEBEPLER;

 • Sözleşme ve/veya mevzuat kapsamında gerekli bilgilendirmeleri sağlayabilme, kutlama, temenni, teşekkür, anket gibi bildirimleri sağlayabilme,
 • İşletmemiz ve/veya iş ortakları tarafından sağlanan yeni hizmetlerden haberdar edebilme, genel ve özel kampanyalardan, indirimlerden, promosyonlar vb.’ den haberdar edebilme,
 • Tarafınıza en iyi ve en uygun hizmeti sağlayabilme,
 • Hizmet sonrası destek hizmetlerinin yürütülmesi,
 • Toplantı, kokteyli online görüşme vb. organizasyonların sağlanabilmesi,
 • Veri kayıplarının önlenebilmesi için kopyalama/yedekleme,
 • İşletmemiz tarafından sunulan hizmetler için gerekli teknik, idari gibi tüm tedbirleri alma,
 • İşletmemiz tarafından sunulan hizmetleri geliştirme amacıyla analiz yapma,
 • Faturalandırma yapma, hizmet alımına ilişkin ödeme işlemleri,
 • Her türlü soru ve şikayetinize cevap verebilme,
 • Hizmetlerimizin akdi ve/veya sözleşme yükümlülüklerinin ihlalini tespit etme veya önleme,
 • Düzenleyici ve denetleyici kurumlarla, resmi mercilerin talep ve denetimleri doğrultusunda gerekli bilgilerin temini,
 • İlgili mevzuat gereği saklanması gereken hizmet bilgilerini muhafaza etme,
 • İş ortaklarımız ve sair üçüncü kişilerle sizlere sunduğumuz ürün ve hizmetlerle ilgili sözleşme ve/veya kanuni yükümlülüklerimizi yerine getirme,
 • Müşteri memnuniyetinin ölçülmesi,
 • Müşteri hizmetlerinin sağlanması ve yürütülmesi,
 • Sözleşme yükümlülüklerimizin yerine getirilebilmesi.

HUKUKİ SEBEPLER
Kişisel verileriniz, aşağıda belirtilmiş kanunlara ilişkin, bunlarla sınırlı kalmaksızın, kanunlarda açıkça belirtilmesi ve/veya ön görülmesi durumunda, kanuni yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek amacıyla işlenebilecektir.

 • 213 Sayılı Vergi Usul Kanunu
 • 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanunu
 • 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu
 • 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu
 • 4857 sayılı İş Kanunu
 • 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu
 • 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu
 • 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu
 • 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
 • 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Kanunu
 • Açık rızanız ve meşru menfaatimiz.

 

KİŞİSEL VERİLERİNİZİN AKTARILMASI
Kişisel verileriniz, KVKK ve sair mevzuat kapsamında ve yukarıda yer verilen amaçlar ile hukuki sebepler kapsamında veri işleme amacı geçerli olduğu sürece aşağıda sayılan ancak bunlarla sınırlı olmaksızın ilgili kanunun 8. 5. 6. maddeleri uyarınca diğer üçüncü kişiler ile de paylaşılabilecektir.

YURT İÇİ AKTARIM

 • İşletmemiz topluluk şirketleri,
 • İşletmemiz nam ve/veya hesabına hareket eden kişiler,
 • Yararlandığınız ürün ve/veya hizmetin ifası amacıyla ilişkili olarak iş ortaklıkları,
 • İşletmemiz taşeronları, çözüm ortakları, tedarikçileri ve hizmet sağlayıcıları,
 • Alacak takibine ilişkin ilgili kurum ve kuruluşlar,
 • Yetki vermiş olduğunuz temsilcileriniz,
 • Denetim firmaları, hukuk büroları gibi danışmanlık hizmeti alınan üçüncü kişiler,
 • İşletmemiz düzenleyici ve denetleyici kurumları, resmi ve idari merciler, kolluk örgütleri

YURT DIŞI AKTARIM
Kişisel verileriniz işlenme amacı geçerli olduğu sürece, sözleşmelerimiz kapsamında gerekli bilgilendirmeleri yapabilme, şikâyet, reklamasyon gibi süreçlerinin yönetilebilmesi amacı ile rezervasyonunuzu yaptırmış olduğunuz yurt dışı tur operatörünüze aktarılabilmektedir.

Ayrıca, e-posta yöntemiyle iletişim sağlanabilmesi, yedekleme ihtiyaçlarımızın karşılanması gibi amaçlarla, almakta olduğumuz, e-posta ve bulut hizmetleri kapsamında kişisel verileriniz, yurt dışı sunucularında tutulabilmektedir.

Kişisel verileriniz işlenme amaçları doğrultusunda ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 4. maddesindeki öngörülen ilkeler kapsamında aktarılır.

ÖZEL NİTELİKLİ KİŞİSEL VERİLERİNİZİN İŞLENMESİ
6698 sayılı Kişisel verilerin korunması kanunu ve ilgili mevzuatlarında özel nitelikli kişisel veri olarak kabul edilen verileriniz (ırk, etnik köken, siyasi düşünce, felsefi inanç, dini mezhep veya diğer inançlar, kılık-kıyafet, dernek – vakıf ya da sendika üyeliği, sağlık bilgileri, cinsel hayat, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler, biyometrik ve genetik veriler) ilgili kanunun 6.maddesinde yer alan şartların sağlanması veya açık rızanız ile işlenir.

KANUNUN ÖNGÖRDÜĞÜ İSTİSNALAR
İlgili mevzuat uyarınca, bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması; kanunlarda açıkça öngörülmesi; sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması, işletmemizin hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması, tarafınıza herhangi bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması, temel hak ve özgürlüklerinize zarar vermemek kaydıyla, şirketimizin meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması hallerinde ve ilgili mevzuatta belirtilen diğer usul ve esaslara göre açık rızanız olmadan kişisel verileriniz işlenebilecektir.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASINA YÖNELİK HAKLARINIZ

İlgili mevzuat uyarınca aşağıda yer alan haklara sahip olup bu hususta her zaman işletmemize başvurabilirsiniz;

 • Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
 • Kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme, kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesine ve/veya kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesine ilişkin işlemlerin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme, kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme hakkına sahiptir.

Bununla beraber, kişisel verilerinizle ilgili değişiklik ve/veya güncellemeleri her zaman kvkk@oleanderhotel.com adresine e-posta yoluyla veya CUMHURİYET MAH. AHMET TOKUŞ BLV. BANANA BEACH OTEL NO: 100 ALANYA/ ANTALYA  adresine başvurmak suretiyle bildirebilirsiniz.

 

Kişisel Verileriniz Ne Süreyle İşlenecektir?

KVKK ’ya uygun olarak, işbu Aydınlatma ve Rıza Metninde belirtilen amaçlarla işlenmiş olan kişisel verileriniz, KVKK madde. 7/f.1.’e göre işlenmesi gerektiren amaç ortadan kalktığında ve/veya mevzuat uyarınca verilerinizi işlememiz için zorunlu kılındığımız zamanaşımı süreleri dolduğunda, kişisel verileriniz tarafımızca silinecek, yok edilecek veya anonimleştirerek kullanılmaya devam edilecektir.

Değişiklik ve Güncellemeler

İş bu aydınlatma metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili sair mevzuat kapsamında hazırlanmıştır. İlgili yasal mevzuat ve CK ALANYA OTELCİLİK TURİZM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ/DAY ONE RESORT kişisel veri işleme amaç ve politikalarında meydana gelecek değişiklikler doğrultusunda bahse konu aydınlatma metninde gerekli değişiklikler yapılabilir